ANBI

Kerk en Vrede heeft de ANBI-status. Deze status van Algemeen Nut Beogende Instelling wordt door de Belastingdienst toegekend. Van deze ANBI status profiteren zowel de schenker (die over de schenking geen belasting hoeft te betalen) als Kerk en Vrede.

Instellingen die met minstens 90 procent van hun inzet bijdragen aan het algemeen nut, kunnen de ANBI-status krijgen. ANBI-instellingen zijn bijvoorbeeld goede doelen of culturele organisaties.
ANBI-instellingen mogen geen winstoogmerk hebben en maken hun beleidsplan, financiële gegevens, contactgegevens en activiteiten openbaar. Daarmee heeft een ieder inzicht hoe de organisatie functioneert

ANBI
1. NAAM: Vereniging Kerk en Vrede
2. RSIN/FISCAAL NUMMER ANBI: 808453877
3. CONTACTGEGEVENS:
    Postbus 1528  3500 BM Utrecht  Nederland
    secretariaat@kerkenvrede.nl
    (+31) 030 - 231 6666 // 06 34825809

    Bezoekadres: Joseph Haydnlaan 2a, 3533 AE Utrecht

    IBAN: NL 14 TRIO 0320 3644 02

4. NAMEN BESTUURSLEDEN:

  • Henk Baars, voorzitter
  • Theo van Kamp, penningmeester
  • Geesje Werkman, lid
  • Johannes Kon, lid
  • 2 vacatures

OVERZICHT (AFTREDENDE) BESTUURSLEDEN

Het bestuur van Kerk en Vrede bestaat uit tenminste zes leden. Bestuursleden worden benoemd voor een periode van maximaal 3 jaar en zijn onmiddellijk herbenoembaar.

SCHEMA VAN AFTREDEN

  Benoemd sinds aftredend in
Henk Baars 25-11-2006 2027
Theo van Kamp 25-11-2006 2028
Johannes Kon 29-05-2024 2027
Geesje Werkman 16-11-2020 2029
     

5. Ons beleidsplan vindt u hier als pdf.

6. HET BELONINGSBELEID: De bestuursleden ontvangen geen bezoldiging.

7. DE DOELSTELLING:
Kerk en Vrede verenigt mensen die zich inzetten voor ontwapening en geweldloosheid. Zij gelooft dat het onterecht en onverantwoord is om te vertrouwen op geweld. Zij gelooft dat we ons kunnen en moeten wagen op de weg van de actieve geweldloosheid in dienst van de gerechtigheid. Analyse van conflicten en oorzaken vormt de basis voor projecten, trainingen, campagnes en publicaties.

8. Onze jaarrekening 2025 vindt u hier als pdf, inclusief de begroting voor 2026.

9. Ons jaarverslag 2025 vindt u hier als pdf.

10 De statuten van Kerk en Vrede

Nieuws

"Pacifisten zijn hypocriet en onuitstaanbaar, vindt Alicja Gescinska in haar Abel Herzberglezing. Wie is er naïef?"

Met deze ondertitel schreef Marian Donner een column in de Groene van 7 oktober. 

Het lezen zeer de moeite waard. Doe dat hier.

En zo eindigt zij:"... nee, het doel heiligt nooit de middelen. En in een echte cultuur van het leven zouden mensen dat begrijpen. Dat de middelen om een doel te bereiken het leven zelf vormen. Niet later, maar nu."

Lees verder
...beter dan een vreselijke oorlog?

In de media gaat het vaak over de grote steun van de Oekraïnse bevolking voor de oorlog. Dat staat echter haaks op berichten over de moeite om genoeg soldaten voor het leger van Oekraïne te rekruteren. Er klinken dan ook andere berichten uit Oekraïne over de voortzetting van de oorlog.

B.v. in dit artikel van Iulia Mendel, voormalig perschef van Zelensky.

Lees verder
3 jaar na 7 oktober...

Vanuit de kring van Standing Together bereikte ons naar aanleiding van het gedenken van de terreurdaad van 7 oktober 2023 dit getuigenis van vrede van Yonatan Zeigen, sociaal werker and vredesactivist.

"Mijn naam is Yonatan Zeigen, en op 7 oktober 2023 beleefde ik een bepalend moment dat mijn leven volledig heeft opgesplitst in een ‘voor’ en een ‘na’."

Lees verder

Agenda

14 oktober 2026 Lezing Sanneke Brouwers ‘Geweld, gehoorzaamheid, geweten’

Dominicaanse Ontmoeting met legeraalmoezenier Sanneke Brouwers

Lees verder
24 oktober 2026 Stop de oorlog Amsterdam

Op de 24e van elke maand komen we om 18.00 samen op ’t Spui, op de Postzegelmarkt tegenover het Lieverdje, Amsterdam. De volgende actie is op zaterdag 24 oktober.

Lees verder